Informacje ogólne

Cellulit na udach, jak się go pozbyć?

Kazia13a

Cellulit, czyli tzw. skórka pomarańczowa to zmora wielu kobiet. Zimą chowamy go pod spodniami i długimi spódnicami, jednak latem trudno jest go ukryć. Cellulit to tkanka tłuszczowa cechująca się nierówną, wzgórkowatą powierzchnią, przypominającą skórkę pomarańczy, stąd jej druga nazwa.

Cellulit powstaje w wyniku ucisku tłuszczu na tkankę łączną, otaczającą komórki tłuszczowe. Tkanka tłuszczowa ulega zbiciu, ściśnięciu, co widać na skórze jako nierówną jej powierzchnię. Cellulit występuje w tych miejscach ciała kobiety, gdzie gromadzi się tkanka tłuszczowa: na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Jak pozbyć się cellulitu z ud?

Cellulit na udach, jak się go pozbyć?

Jest znanych wiele sposobów walki z cellulitem. Część z nich to działania skierowane do wnętrza ciała, a część ma charakter zewnętrzny.Cellulit może dotykać kobiety prawie w każdym wieku, dlatego dobrze jest stosować środki, które będą go zwalczać, jak i te które stanowią profilaktykę dla jego powstawania.

1. Pierwszym podstawowym sposobem w zwalczaniu cellulitu jest odpowiednia dieta bogata w błonnik. Pełnoziarniste pieczywo, owoce, warzywa, wszystko to co kryje się pod hasłem zdrowa dieta.

2. Picie dużych ilości wody, codziennie ok. 2 litrów.

3. Powstawaniu cellulitu sprzyja nadwaga. Dlatego walka z cellulitem to jednocześnie walka z nadwagą. Rodzaj uprawianego sportu nie ma tu znaczenia, ważne aby wykonywać ćwiczenia regularnie, kilka razy w tygodniu.

4. Stosowanie kremów przeznaczonych do walki z cellulitem. Kremy, lub serum , jak na przykład krem Vialise składają się z różnego rodzaju ziół wzbogaconych kofeiną. Wszystkie składniki odpowiadają za wzmacnianie i uszczelnianie naczyń krwionośnych, regulują i stymulują przepływ krwi, przyspieszają rozpad tłuszczów, pobudzają krążenie, nawilżają i ujędrniają skórę. Zobacz też: http://zwalczamy-cellulit.pl/czy-kremy-cellulit-sa-skuteczne/

Serum, takie jak Vialise stosujemy na skórę 2 razy dziennie, przez minimum miesiąc. Kurację trzeba powtarzać. Oprócz stosowania serum, dobrze jest regularnie masować miejsce objęte cellulitem specjalnie do tego przeznaczoną szczotką. Można w ten sposób wmasowywać krem.

Tagi: ,

3 Odpowiedzi

  1. Ja odkryłam świetny balsam na cellulit na bazie ziół. Smaruje się nim codziennie po kąpieli, do tego masaże ujędrniające i mam nadzieję , że do wakacji pozbędę się tego świństwa 😛

Zostaw komentarz